Samenwerking met Alexander Jekic en het Purzelbaum Verlag (vervolg)

Vorig jaar benaderde Alexander Jekic van uitgeverij Purzelbaum mij of ik een paar titels door zou kunnen geven van traditioneel Nederlands repertoire voor een nieuw verzamelalbum. Uiteindelijk kreeg ieder land zijn eigen album en er moesten ongeveer 20 titels aangeleverd worden. Dat vond ik best een lastige vraag aangezien volksmuziek uit Nederland zeker niet mijn specialiteit is. Toch vond ik het wel een uitdaging om op zoek te gaan naar mooie oorspronkelijke liederen en volksdansen uit Nederland.
Met Ellen Zijm, Harriët Markus en René te Bogt samen zijn we op zoek gegaan. Ook een aantal accordeondocenten uit het land heeft geholpen met het aandragen van geschikt materiaal uit verschillende provincies. Uiteindelijk hadden we een hele lijst aan titels die we naar de uitgeverij hebben doorgestuurd. Er moest gecontroleerd worden of het repertoire vrij van rechten was. Hierdoor viel bijvoorbeeld ‘Kom mee naar buiten allemaal’ af, de componist was nog niet lang genoeg geleden overleden.
Maar er bleef genoeg over. Het is een bonte verzameling geworden van kinderliedjes, volksdansen, een wiegeliedje, canons en geuzenliederen. Alexander Jekic was verrast over het in verhouding grote aandeel van repertoire in 6/8e maatsoort. René te Bogt heeft de arrangementen gemaakt. En zoals bij alle boeken die Purzelbaum uitgeeft, staat in het boek een QR code zodat de speler een richtlijn heeft hoe de stukken kunnen klinken. Zeker voor accordeonisten buiten Nederland is het handig als er een tempoaanduiding bij de stukken komt. Ellen Zijm gaat de stukken inspelen. Zodra dat klaar is wordt het nieuwe album uitgegeven.
Tot nu toe zijn er albums van Griekenland, Duitsland, Turkije, Frankrijk, Rusland, Zwitserland, Brazilië, Zweden, Oostenrijk en Italië uitgegeven.
Petra van Drieënhuizen
