Workshops, masterclasses en weekends

De NOVAM ondersteunt diverse landelijke of regionale activiteiten. Juist deze overkoepelende activiteiten zijn interessant voor de leden van de NOVAM. Het elkaar ontmoeten bij activiteiten is van groot belang en erg plezierig.


Workshops

ArtEZ Lesdagen

Meerdere keren per jaar geeft Rik Cornelissen, hoofdvakdocent aan de afdeling Jazz & Pop aan het ArtEZ conservatorium in Arnhem, workshops over improvisatie en begeleiden.

Met het gehoor en gevoel als uitgangspunt i.p.v. het notenschrift word je stap voor stap meegenomen in het vrij spelen en improviseren. Niets engs of moeilijks aan; je krijgt voldoende handvatten aangereikt om mee te kunnen doen en er thuis aan verder te kunnen werken.

Elke workshop is afzonderlijk te reserveren, maar zijn onderling gekoppeld. Een gaat over het maken van melodieën en de andere over het begeleiden daarvan.

Als je nog vragen hebt met betrekking tot de workshops, dan kun je deze e-mailen naar Rik Cornelissen.

Op de agenda:


Masterclasses


Weekends

In Ouddorp organiseren we zelf het ‘Toppershoedje weekend’. Daarnaast worden in Brabant/ Limburg weekends georganiseerd door Henk Tiebosch en Maurice Kersten. Viola Barends organiseert een weekend voor zowel mondharmonicaspelers als accordeonisten. Ook accordeonvereniging Forzando organiseert een weekend.

Op de agenda:


Toppershoedje 2026

Toppershoedje 30 januari – 1 februari 2026

Ook komend jaar staat het Toppershoedje weer op de agenda! Het weekend heeft een lange traditie bij de NOVAM. Veel deelnemers komen al jaren naar deze activiteit. Voor wie het weekend nog niet kent even een korte impressie.

Op vrijdagavond komen de deelnemers aan in Ouddorp op het bungalowpark “Toppershoedje”. Daar worden diverse zespersoons bungalows gehuurd. Van te voren wordt er een indeling gemaakt wie in welke accommodatie slaapt. Vervolgens wordt het orkest ingedeeld en volgt de eerste repetitie.

Dit keer gaat Niek van Uden samen met Geleijn van der Ham het orkest leiden. Zij komen met afwisselend repertoire. Het samen musiceren staat dit weekend altijd centraal. Maar daarnaast is er zeker ruimte voor bijvoorbeeld een strandwandeling en natuurlijk gezellig samen zijn. Alle maaltijden zijn in het restaurant op het park en zijn bij de prijs inbegrepen. Op zondagmiddag kunnen belangstellenden komen luisteren naar de eindpresentatie.

Aanmelden kan tot uiterlijk 1 januari 2026.


We hopen weer op een grote enthousiaste groep deelnemers!

Mochten er nog vragen zijn, stel ze gerust.

Leo van Lierop

leo@novam.net


Contactpersoon:

Werkgroep Weekends en Workshops
De Werkgroep Weekends en Workshops organiseert, ondersteunt en/of promoot landelijke of regionale overkoepelende activiteiten waarbij spelers/musici elkaar ontmoeten en leren kennen.
De Werkgroep Weekends en Workshops bestaat uit: Leo van Lierop.